Od babeczki do laseczki – zaczynamy!


Od babeczki do laseczki – zaczynamy!

Fit Kalorie łączą siły z Lady Fitness Gdynia i Sandra Brzozowska Dietetyk żeby wesprzeć Izę na drodze ‪#‎ODBABECZKIDOLASECZKI‬ 🍰->💃🏼

Iza bardzo chce zmienić swoje nawyki żywieniowe, zrzucić zbędne kilogramy i czuć się zdrowo każdego dnia. Metamorfoza będzie trwała 3 miesiące, a Iza będzie pod stałym nadzorem dietetyka Sandry Brzozowskiej oraz trenera.
Na początku zaprosiliśmy Izę na rozmowę o jej trybie życia oraz zrobiliśmy analizę składu ciała.

Sandra Brzozowska Dietetyk: Iza, opowiedz nam o swoim trybie życia.

Iza: Żyję w pędzie. Kilka miesięcy temu założyłam pracownię cukierniczą oraz szkołę pieczenia i dekorowania ciast, praca pochłania cały mój czas, a do domu przychodzę tylko spać. Na początku dużo schudłam, ponieważ zapominałam o jedzeniu i najzwyczajniej w świecie przegładzałam organizm, który karmił się emocjami i stresem. Gdy opanowałam to, co działo się w moim życiu zawodowym, zaczęłam jeść nieregularnie tzw. „przypadkowe” posiłki. Wiem, że organizm zaczął wówczas automatycznie odkładać tkankę tłuszczową, ponieważ chciał się „zabezpieczyć” na kolejny czas, gdy będę go przegładzać. Nie mam czasu na gotowanie, a bardzo zależy mi na zdrowej i zbilansowanej diecie.

Dietetyk: Czy poprzez taki tryb życia masz jakieś nieprzyjemne dolegliwości?

Iza: Tak, niestety tak. Sposób mojego żywienia mocno odbił się na moim ogólnym samopoczuciu. Mam częste zawroty głowy, mdłości, skurcze w łydkach. Mam skoki energii w ciągu dnia, co jest bardzo uciążliwe w pracy.

Dietetyk: Czy masz czas na regenerację?

Iza: Od kilku dni zaczęłam spać 7 h na dobę, ale poza tym żyję w pędzie.

Dietetyk: Czy korzystasz z używek? Ile litrów wody dziennie pijesz?

Iza: Jestem uzależniona od kawy. Codziennie piję minimum 3 mocne kawy a niekiedy zdarza się, że 4. Wody piję około 1 litr na dobę.

Dietetyk: Czy w Twojej rodzinie występowały choroby?
Iza: Tak, nowotwór wątroby i żołądka, tarczyca, cukrzyca.

Dietetyk: Czy stosowałaś kiedyś jakąś dietę?

Iza: Tak, gdy miałam 19 lat przeszłam na popularną dietę białkową. Przez 3,5 tygodnia schudłam 10 kg. Byłam zdeterminowana. Teraz już wiem, że była to największa głupota mojego życia.

Analiza składu ciała Izy:
Wiek: 25 lat
Waga: 84 kg
Wzrost: 179 cm
Zawartość wody w organizmie: 48 % (norma 55% -60%)
Zawartość tłuszczu w organizmie: 33 % (norma do 25 %)
Masa mięśniowa: 53 kg
BMI: 26,3 (norma 18,5 – 24,99)

Dietetyk: Dlaczego zdecydowałaś się na metamorfozę z nami?

Iza: Chcę się czuć zdrowa i piękna. Wiem, że moje ciało jest moją świątynią. Bez niego mój umysł nie zadba o to co osiągnęłam i nie osiągnie tego, co sobie zaplanowałam. Jeden raz przyszłam na świat i chcę żyć na 10000 % a aktualny stan mojego zdrowia mi na to nie pozwala. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby jeść zdrowo i czuć się zdrowo.
Do metamorfozy wybrałam was, bo jesteście elastyczni, zainteresowani klientem, gotujecie zdrowo, świeżo, sezonowo a do tego jesteście najtańsi na rynku.

Po wstępnej konsultacji, Sandra przedstawiła Izie zalecenia co do diety i suplementacji. Wkrótce Izę czeka wizyta u trenera personalnego w Lady Fitness Gdynia
Metamorfoza będzie trwać 3 miesiące. Cel Izy to polepszyć stan zdrowia oraz zrzucić 15 kg.
O postępach będziemy informować was na bieżąco! Trzymajcie kciuki! 💪