Iza – podsumowanie #odbabeczkidolaseczki


Iza – podsumowanie #odbabeczkidolaseczki

Hej! Z tej strony już Laseczka Iza 🙂 Nasza metamorfoza „Od Babeczki do Laseczki” dobiegła końca!

Ciekawi efektów? Jedno jest pewne – jestem już Laseczką, nie Babeczką 😀 😉

Czas na podsumowanie i świętowanie! Celebrujmy każdy dzień naszego życia <3

Jestem przekonana, że pierwsze pytanie, które nasuwa się Tobie na usta brzmi „CZY BYŁO ŁATWO?”

I tak i nie 😉 Wszystko zależy od nastawienia J Na pewno było warto! Prowadzę pracownię wypieków artystycznych i w trakcie 3-miesięcznej metamorfozy zrobiłam ponad 200 tortów, 3 000 muffin i kilkadziesiąt deserów oraz ciast. Prowadziłam warsztaty cukiernicze i  przed projektem byłam  uzależniona od cukru.  Wiedziałam, że wszystko zależy ode mnie i tylko ja jestem odpowiedzialna za swoje życie.14182501_1131561853580641_1702461379_n

Na początku metamorfozy czułam się jak alkoholik przed którym postawiono butelkę wódki i każą częstować gości. Ja mogłam tylko patrzeć, czuć zapach i widzieć zadowolenie na twarzach gości. Z pewnością, gdyby nie codzienny zestaw 5-ciu zbilansowanych posiłków od Fit Kalorie, to nie dałabym rady. Cały czas starałam się pilnować godzin posiłków, po to, aby nie przegładzać organizmu i nie dawać się ponieść pokusom. Zapach cukru i czekolady był dla mnie wszechobecny. Bardzo pomogły mi też zawarte w posiłkach zdrowe, białkowe ciasta pieczone na fasoli podawane z jogurtem owocowym lub cynamonowym. Dzięki diecie czułam się odżywiona i pełna energii. Posiłki były urozmaicone i pełnowartościowe.

Zdecydowanie łatwiej było mi przejść przez ten projekt także dzięki wsparciu Lady Fitness Gdynia. Poranny spinning z Mikołajem, „spalanie na śniadanie” z Żanetą Andrzejewską oraz wspólny trening personalny… i zumba jako wisienka na torcie! Klub Fitness, który jest tylko dla Pań (dzięki temu czułam się bardzo komfortowo) i to w dodatku w centrum Gdyni! Mega czysty, zadbany, prowadzony przez uśmiechnięte i pełne pozytywnej energii Właścicielki Takich miejsc jest zdecydowanie za mało na mapie Gdyni.

14281504_1136877356382424_2095551762_nDuże i dopełniające ten projekt wsparcie otrzymałam także od Sandry Brzozowskiej Dietetyk. Sandra dbała o analizę składu mojego ciała, odpowiednie suplementy wspomagające mój organizm oraz dobór kaloryczności diety. Duża wiedza oraz pozytywne podejście do klienta gwarantowane!

Wielkie podziękowania dla opiekującej się mną Trójcy: Fit Kalorie, Lady Fitness Gdynia oaz Sandra Brzozowska Dietetyk. Z Waszą pomocą rozpoczęłam swoją podróż zdrowego życia. Wiem, że jest to podróż, a nie stacja do której przyjeżdżam 😉

WYNIKI:

 • Waga przed metamorfozą: 84 kg
 • Waga po metamorfozie: 74 kg
 •  % zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie przed: 33,4 %
 • % zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie po: 29 %
 • Obwód talii podczas metamorfozy zmniejszył się o 10 cm
 • Obwód bioder podczas metamorfozy zmniejszył się o 5 cm

Planowałam schudnąć 15 kg…niestety zapalenie barku i jego rehabilitacja wyłączyły mnie z treningów na 4 tygodnie. Do tego doszedł kilkudniowy urlop i kilka nieprzespanych nocy w pracy. Każdy organizm jest inny i wymaga mniej lub więcej czasu na spalenie tkanki tłuszczowej. Jestem bardzo wdzięczna sobie i moim Opiekunom za wynik.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek J

 1. Już dziś zrób jedną rzecz za którą będziesz SOBIE wdzięczna jutro. Bądź wdzięczna samej sobie za wytrwałość, upór, uśmiech, pozytywne nastawienie, czas na trening i leżenie w wannie. Szczęście to droga, a nie stacja do której przyjeżdżasz. A ono, czyli szczęście powstaje z wdzięczności. Zacznij od wdzięczności dla samej siebie. Skup się na sobie. Zobaczysz jak nabierzesz wiatru w żagle
 2. Żyj jak w marzeniu – bo wszystko zaczyna się i kończy w Tobie. To Ty rozdajesz karty swojego życia, Ty decydujesz czy pójdziesz od kina czy do teatru. Ty decydujesz czy na kolację zjesz sałatkę czy najnowsze chipsy… czy poleżysz przed telewizorem oglądając komedię romantyczną czy pójdziesz na trening i za jakiś czas będziesz główną bohaterką własnej komedii romantycznej.  Jeśli nie zadbasz o siebie, to kto ma to zrobić? Tylko TY jesteś odpowiedzialna za własne szczęście. Nie obarczaj NIKOGO! (męża, chłopaka, rodziców, dzieci, brata czy siostry) o brak uwagi, troski, opieki … każdy potrzebuje innej, więc zawsze będziesz rozczarowana. Ty sama najlepiej wiesz co jest dla ciebie najlepsze!14249162_1136877139715779_1774572963_n
 3. Celebruj życie. Świętuj każdy dzień swojego życia, codziennie specjalne chwile dzieją się Tu i Teraz. Dostrzeż otaczające Cię dobro, dach nad głową, czyste ubranie i cudownych ludzi wokół siebie. Masz więcej niż może Ci się wydawać. Wykorzystaj wszystko co najlepsze, aby spełniać swoje marzenia i wyznaczać nowe.. Pozwól sobie czasem na małe odstępstwo i nie bądź zanadto wymagająca dla siebie. Szybko się zniechęcisz. Pamiętaj, że jesteś kobietą a każda z nas ma inne ciało. Bądź najlepszą wersją siebie. Nie idealną ani perfekcyjną, ale SWOJĄ WŁASNĄ. Przecież jesteś oryginalna, prawda? Nie ma drugiej takiej jak Ty!
 4. Myśl pozytywnie. Nie zamieszczaj kartek w domu, ani w pracy z tekstem „nie wolno”, „nie możesz” , „to nie dla Ciebie”. Im bardziej owoc jest zakazany, tym bardziej kusi. Na lodówce przyklej kartkę z produktami, które MOŻESZ lub POMOGĄ. Doceń to co Ci pomoże w dążeniu do celu. Skoro ja dałam radę będąc cukiernikiem, to Ty chyba też, prawda?
 5. Nie traktuj zdrowego stylu życia jako jednorazowej przygody. To jest podróż, a nie stacja, do której przyjeżdżasz. To co zdrowe naprawdę jest pyszne. Trening naładuje Cię mega pozytywną energią i pozwoli wyłączyć się od codzienności.

Wszystko zależy od Ciebie. Nie czekaj na jutro, bo może nie przyjść. Cokolwiek marzysz – możesz zrobić! Zacznij tylko 🙂

Laseczka Iza