JAK ZA POMOCĄ DIETY, PRZEDŁUŻYĆ WAKACYJNĄ OPALENIZNĘ?


JAK ZA POMOCĄ DIETY, PRZEDŁUŻYĆ WAKACYJNĄ OPALENIZNĘ?

Sezon na plażowanie powoli się kończy, i  warto już pomyśleć o tym, jak zachować wakacyjną opaleniznę przez dalszą część roku i to bez odwiedzania solarium.

Opalona skóra, bardzo potrzebuje intensywnego nawilżenia, dlatego nie zapominaj o stosowaniu odpowiednich kremów, które poprawią jej elastyczność i ogólny wygląd.

Poza działaniem od zewnątrz, trzeba zadziałać od wewnątrz – zatroszczyć się o dostarczanie w diecie odpowiednich witamin i składników mineralnych w końcu złocista skóra, i naturalny rumieniec to nie tylko kwestia zmiany koloru, ale również oznaka nasycenia tkanek i skóry głębokiej pożytecznymi substancjami.

Wzbogać swoje posiłki o witaminę A, która wzmacnia i uodparnia komórki, na szkodliwe działanie promieni słonecznych – znajdziesz ją m.in. w jajkach oraz żółtych i pomarańczowych owocach, oraz witaminę E – naturalny wspomagacz produkcji melaniny w czasie opalania, który dodatkowo przyspiesza regeneracje komórek i zapewnia ich elastyczność – szukaj go w orzechach, olejach roślinnych, kiełkach i zielonych warzywach.

Utrzymanie odcienia opalenizny wspomoże selen, występujący np. w ogórkach, brokułach, kapuście, pełnoziarnistym pieczywie i tuńczyku.

Ponadto, na zdrowie skóry i jej złotawy odcień, przekłada się spożywanie dużej produktów bogatych w karotenoidy. Istnieje kilkaset typów karotenoidów, a każdy ich przedstawiciel dysponuje dużą ilością żółtych i czerwonych pigmentów. Nazwy niektórych z nich są powszechnie znane, np.: alfa-karoten, luteina czy beta-karoten. Możemy je znaleźć w kolorowych owocach – morele, marakuja, papaja, awokado, mango, śliwy, wiśnie, jagody, dzika róża, czarna porzeczka, jarzębina, arbuz, warzywach  bataty, marchew, dynia, pomidory, papryka, zielony groszek, szparagi, bakłażan, kabaczki  oraz w zieleninie  – szpinak, szczypiory, rzeżucha, sałaty, pietruszka, jarmuż.

Nie czekaj do jesieni, zrób czym prędzej sałatkę bogatą w wymienione wyżej składniki, lub zamów catering dietetyczny www.fitkalorie.pl już dziś!