Przedłużamy promocję! -15% na wszystkie pakiety z kodem BEAUTY 🌸
00
dni
:
03
godz.
:
43
min.
:
58
sek.
JOGA | 20 maja 2022

Joga – 5 porad dla początkujących

Joga to świetny wybór dla osób początkujących. Pomaga wyrobić siłę, wytrzymałość i elastyczność, nie obciążając przy tym organizmu. Oto kilka wskazówek dotyczących jogi, które sprawią, że początkujący odniosą sukces już na pierwszych zajęciach.

Image

1. Rób tylko to, co sprawia Ci przyjemność.

Jeśli znajdziesz się w pozie, która wydaje się niezwykle nienaturalna, niezręczna lub wręcz bolesna, wróć do niej później, a nie próbuj ją wykonać na siłę. To może wydawać się oczywiste, ale kiedy jesteś w pomieszczeniu pełnym ludzi i instruktor każe Ci coś zrobić, trudno się jest wyłamać. Joga nie powinna powodować bólu, co więcej, ból jest oznaką, że chcesz zrobić coś, co w tej chwili jest jeszcze dla Ciebie za trudne.

2. Wybierz zajęcia na odpowiednim poziomie

Jeśli nigdy nie uprawiałeś jogi, nie wchodź na lekcję vinyasa flow z oczekiwaniem, że będzie to pestka. Znajdź zajęcia dla początkujących lub coś, co sugeruje przyjazne tempo dla tych, co ćwiczą po raz pierwszy. To nie jest wstyd, to po prostu bycie realistycznym wobec własnego ciała! Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, zadzwoń do lokalnego nauczyciela z wyprzedzeniem i zobacz, jakie zajęcia proponuje. Jeśli wolisz najpierw wziąć udział w zajęciach w domu, wypróbuj bezpłatne na YouTube, zanim zdecydujesz się uprawiać coś regularnie.

3. Nie stresuj się tym, jak wyglądasz.

Joga często wymaga noszenia obcisłego stroju, w czasie ćwiczeń jednak nikt na Ciebie nie patrzy. Każdy wie, że początkujący mogą wyglądać niezręcznie podczas pierwszych sesji, a instruktor na pewno jest do tego przyzwyczajony.

4. Nie bój się brać udziału w medytacjach

Nawet jeśli Twój umysł jest cały czas skupiony na liście zakupów, to w porządku. Bycie w całkowitym bezruchu jest naprawdę trudne, a wyeliminowanie myśli jest prawie niemożliwe. Pamiętaj, że nawet ten aspekt jogi wymaga praktyki i medytacja może nie wychodzić od razu, podobnie jak ćwiczenia.

5. Nie spodziewaj się, że szybko staniesz się ekspertem w jodze

Nawet instruktor często nie czuje się ekspertem. W jodze wszyscy znajdują się w tej samej przestrzeni mentalnej; wszyscy muszą się wiele nauczyć, niezależnie od ilości doświadczenia, jakie mamy w praktyce fizycznej. Przestań więc czekać na wyimaginowany moment w czasie, w którym czujesz się jak zawodowiec, ponieważ on nigdy nie nadejdzie. Wszystko po to, by cieszyć się podróżą!

Wejdź z otwartym umysłem i pamiętaj, że KAŻDY kiedyś przyszedł na pierwsze zajęcia i jest całkowicie w porządku, gdy czujesz się z tym niezręcznie.