Przedłużamy promocję! -15% na wszystkie pakiety z kodem BEAUTY 🌸
00
dni
:
07
godz.
:
21
min.
:
37
sek.

już od 66,49 zł za dzień

Image

Dieta Keto

Poznaj MOC Diety Keto 

Zastanawiasz się nad ograniczeniem spożycia węglowodanów, bo chcesz schudnąć i poprawić swoje samopoczucie ale nie wiesz, na czym polega dieta keto? Świetnie trafiłaś! Wybierając dietę ketogeniczną, decydujesz się na spożywanie zdrowych, wysokotłuszczowych produktów, które poprawią Twój metabolizm.

Dieta opiera się na spożywaniu mięs i tłuszczy pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego
, tłustych rybach morskich, orzechach, oliwie i olejach roślinnych, tłustym nabiale, maśle i jajkach. Dopuszczalne są także warzywa i owoce o niskiej zawartości węglowodanów tj. maliny, jagody, truskawki, borówki, porzeczki, jeżyny, zielone warzywa liściaste, cukinia, pomidor, ogórek, bakłażan, papryka, cebula, kapusta, kalafior.

Dzięki temu sposobowi żywienia organizm zostaje wprowadzony w stan ketozy, a podstawowym źródłem energii staje się tłuszcz. Dlatego skutkiem ubocznym tego stanu jest m.in. utrata masy ciała. Poznaj wszystkie korzyści płynące z tego sposobu odżywiania

Warianty kaloryczne:

od 1300 do 3000 kcal

Makrosładniki:*

Rozkład dotyczy wariantu Allday

Wykres
Wykres

Sprawdź nasze diety

Dieta Keto - dla kogo?
Może być stosowana przez osoby, które chcą:

 • zrzucić zbędne kilogramy,
 • zmniejszyć napady głodu 
 • zwiększyć poziom energii,
 • poprawić kontrolę glikemii,
 • wspomóc koncentrację, funkcje poznawcze i wydolność umysłową,
 • zastosować dietę jako wsparcie przy leczeniu padaczki, Alzheimera, Parkinsona.
Salatka ala cezar z pieczonym boczkiem kurczakiem i keto grzankami 2 scaled 1 (1)
Trufle czekoladowe z amarantusem i kiwi v1

Co znajdziesz w pakiecie diety Keto?

Podstawą diety ketogenicznej są posiłki oparte na tłustych mięsach i wędlinach (dopuszczalne są także kurczak i indyk), tłustych rybach morskich, orzechach, oliwie i olejach roślinnych (np. oleju kokosowym), awokado, tłustym nabiale, maśle i jajkach.

Dopuszczalne są także warzywa i owoce o niskiej zawartości węglowodanów tj. maliny, jagody, truskawki, borówki, porzeczki, jeżyny, zielone warzywa liściaste, cukinia, pomidor, ogórek, bakłażan, papryka, cebula, kapusta, kalafior.

Co jest zakazane?

Całkowicie zakazane są zboża i produkty pszenne, takie jak chleb, mąka oraz kasze, ryż, płatki owsiane.

Korzyści stosowania cateringu keto

W trakcie stosowania diety ketogenicznej możemy zauważyć:
 • Redukcję tkanki tłuszczowej. Głównym celem diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan zwany ketozą. W normalnym stanie metabolicznym nasz organizm preferuje spalanie węglowodanów do produkcji energii. W stanie ketozy, wskutek ograniczenia spożycia węglowodanów, organizm przechodzi na spalanie tłuszczów jako główne źródło energii. To oznacza, że pod wpływem diety ketogenicznej, zamiast gromadzić tłuszcz, nasz organizm zaczyna go aktywnie zużywać, co przyspiesza metabolizm i umożliwia zdrową masy ciała.
 • Zmniejszenie retencji wody w organizmie. Organizm pozbywa się nadmiaru zgromadzonej wody, przyczyniając się do zmniejszenia opuchlizny.
 • Poprawę koncentracji. Stabilny poziom glukozy we krwi wpływa na poprawę zdolności koncentracji oraz funkcji poznawczych. Dzięki temu dieta keto jest polecana przy cukrzycy, poprawiając ogólny stan zdrowia.
 • Wysoki poziom energii. Dzięki przekształceniu tłuszczów w ketony, organizm ma stały dostęp do źródła energii, co przekłada się na utrzymanie wysokiego lub stałego poziomu energii przez cały dzień.
 • Wsparcie w terapii epilepsji. Dieta ketogeniczna została udokumentowana jako skuteczna forma terapii wspomagającej w leczeniu padaczki, szczególnie u osób, które nie reagują na inne metody leczenia.
 • Wsparcie w walce ze stanami depresyjnymi. Badania sugerują, że dieta ketogeniczna może wpłynąć korzystnie na zdrowie psychiczne, przyczyniając się do poprawy nastroju i redukując ryzyko wystąpienia objawów depresji. 
 • Pomoc przy zespole nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Niektóre badania wskazują, że dieta ketogeniczna może wspomagać osoby cierpiące na zespół nadpobudliwości psychoruchowej, poprawiając kontrolę nad impulsywnością i koncentracją.
 • Zmniejszone poczucie głodu. Dieta ketogeniczna może pomóc w kontroli apetytu, dzięki wysokiej podaży tłuszczu jak i białka, które przyczyniają się do dłuższego utrzymania sytości między posiłkami.
Image

Zapisz się do newslettera
i pobierz nasz darmowy e-book

Book


  Book