już od 60,49 zł za dzień

Dieta Keto

Poznaj MOC Diety Keto 

Chcesz ograniczyć spożycie węglowodanów, schudnąć i poprawić swoje samopoczucie? Wybierz dietę ketogeniczną, która opiera się na: mięsie, tłustych rybach morskich, orzechach, oliwie i olejach roślinnych, tłustym nabiale, maśle i jajkach. Dopuszczalne są także warzywa i owoce o niskiej zawartości węglowodanów tj. maliny, jagody, truskawki, borówki, porzeczki, jeżyny, zielone warzywa liściaste, cukinia, pomidor, ogórek, bakłażan, papryka, cebula, kapusta, kalafior.

Dzięki temu sposobowi żywienia organizm zostaje wprowadzony w stan ketozy, a podstawowym źródłem energii staje się tłuszcz. Dlatego skutkiem ubocznym tego stanu jest min. utrata masy ciała. Poznaj wszystkie korzyści płynące z tego sposobu odżywiania. 

Warianty kaloryczne:

od 1100 do 2500 kcal

Makrosładniki:*

Sprawdź nasze diety

Dieta Keto - dla kogo?
Może być stosowana przez osoby, które chcą:

 • zrzucić zbędne kilogramy,  
 • zmniejszyć napady głodu oraz łaknienie na słodycze,  
 • zwiększyć poziom energii,   
 • poprawić kontrolę glikemii,
 • wspomóc koncentrację, funkcje poznawcze i wydolność umysłową,
 • zastosować dietę jako wsparcie przy leczeniu padaczki, Alzheimera, Parkinsona. 

Co znajdziesz w pakiecie Keto?

Podstawą diety keto są: tłuste mięsa i wyroby mięsne (dopuszczalny jest też kurczak i indyk), tłuste ryby morskie, orzechy, oliwa i oleje roślinne, awokado, tłusty nabiał, masło, jajka. 

Dopuszczalne są także warzywa i owoce o niskiej zawartości węglowodanów tj. maliny, jagody, truskawki, borówki, porzeczki, jeżyny, zielone warzywa liściaste, cukinia, pomidor, ogórek, bakłażan, papryka, cebula, kapusta, kalafior. 

Co jest zakazane?

Całkowicie zakazane są zboża i produkty pszenne, takie jak chleb, mąka oraz kasze, ryż, płatki owsiane. 

Korzyści

 • Redukcja tkanki tłuszczowej. Głównym celem diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan zwany ketozą. W normalnych warunkach nasz organizm preferuje spalanie węglowodanów do produkcji energii. W stanie ketozy, wskutek ograniczenia spożycia węglowodanów, organizm przechodzi na spalanie tłuszczów jako główne źródło energii. To oznacza, że zamiast gromadzić tłuszcz, organizm zaczyna go aktywnie zużywać.  
 • Zmniejszenie retencji wody w organizmie. Organizm pozbywa się nadmiaru zgromadzonej wody, przyczyniając się do zmniejszenia opuchlizny.   
 • Poprawa koncentracji. Stabilny poziom glukozy we krwi, wpływa na poprawę zdolności koncentracji oraz funkcji poznawczych.  
 • Wysoki poziom energii. Dzięki przekształceniu tłuszczów w ketony, organizm ma stały dostęp do źródła energii, co przekłada się na utrzymanie wysokiego lub stałego poziomu energii przez cały dzień.  
 • Wsparcie w terapii epilepsji. Dieta ketogeniczna została udokumentowana jako skuteczna forma terapii wspomagającej w leczeniu padaczki, szczególnie u osób, które nie reagują na inne metody leczenia.  
 • Wsparcie w walce ze stanami depresyjnymi. Badania sugerują, że dieta ketogeniczna może wpłynąć korzystnie na zdrowie psychiczne, przyczyniając się do poprawy nastroju i redukcji objawów depresji.  
 • Pomoc przy zespole nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Niektóre badania wskazują, że dieta ketogeniczna może wspomagać osoby cierpiące na zespół nadpobudliwości psychoruchowej, poprawiając kontrolę nad impulsywnością i koncentracją.  
 • Zmniejszone odczucie głodu. Dieta ketogeniczna może pomóc w kontroli apetytu, dzięki wysokiej podaży tłuszczu jak i białka, które przyczyniają się do dłuższego utrzymania sytości między posiłkami. 

Zapisz się do newslettera
i pobierz nasz darmowy e-book