FAMILY PACK | 02 czerwca 2021

Family Pack – propozycja dla całej rodziny

Spożywanie pełnowartościowych posiłków jest niezbędne dla zapewnienia naszego zdrowia. Stosując odpowiednie nawyki żywieniowe możemy zapobiegać chorobom lub łagodzić ich przebieg. Wśród tych nawyków najczęściej podkreśla się wybieranie produktów o wysokiej wartości odżywczej, jedzenie posiłków o stałych porach, czy też dostarczanie odpowiedniej ilości płynów. Niestety bardzo rzadko mówi się i pisze o potrzebie spożywania wspólnych, rodzinnych posiłków. Dlaczego Family Pack jest dobrym wyborem? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu.

Image

Family Pack – jedz rodzinnie, jedz zdrowo

Niestety coraz rzadziej spożywamy posiłki wspólnie ze swoimi dziećmi. Pierwsze i drugie śniadanie zwykle jemy dopiero w miejscu pracy, zaś dzieci jedzą je w przedszkolach i szkołach. Po powrocie do domu bardzo często rodzice i dzieci mają różne obowiązki, a także preferują spędzanie wolnego czasu w odmienny dla siebie sposób. Dodatkowo zdarza się, że dzieci spożywają inne danie, niż rodzice. Na pewno sam niejednokrotnie spotkałeś/aś się z sytuacją, że dziecku podawany jest np. obiad z poprzedniego dnia, a rodzic dopiero po tym przygotowuje coś dla siebie. Te elementy życia codziennego sprawiają, że pomimo tego, że przebywamy ze swoimi dziećmi w domu, to nie spożywamy wspólnie posiłków. I jest to duży błąd. Dlaczego?

Korzyści wspólnego jedzenia posiłków

Jedzenie posiłków wraz ze swoimi dziećmi wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami, które omówiliśmy poniżej:

  • Budowa relacji rodzinnych – spożywanie wspólnego obiadu lub wspólnej kolacji pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby ludzkie. Ważne są one szczególnie dla rozwijającego się dziecka. A mianowicie – przynależność do rodziny i poczucie akceptacji. Dodatkowo rodzinne jedzenie posiłków to doskonała okazja na kształcenie podstawowych zasad savoir-vivre. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nauka przebywania ze sobą przy stole, w tym umiejętność prowadzenia konwersacji, kultura słuchania, kolejność częstowania przekładają się na wiele dalszych aspektów życia.
  • Kształtowanie nawyków żywieniowych – przeprowadzone badania naukowe pokazują, że dzieci spożywające posiłki wspólnie z rodzicami wyrabiają w sobie właściwe nawyki żywieniowe. Jest to istotne dla zdrowia. Przykładowo, u dzieci jedzących posiłki rodzinne rzadziej obserwuje się występowanie nadwagi i otyłości. Ponadto dzieci te zwykle osiągają lepsze wyniki w nauce i cechują się większym zasobem słownictwa. Co więcej, młodzież spożywająca wspólne posiłki charakteryzuje się mniejszym ryzykiem rozwoju zaburzeń odżywiania i odczuwa niższe nasilenie stresu. Co ciekawe efekt ten dotyczy również rodziców. Udowodniono, że matki spożywające posiłki wspólnie z dziećmi czują się szczęśliwsze i cechują się niższym poziomem stresu związanym z pracą zawodową. Naukowcy udowodnili również, że dzieci, które jedzą razem z rodzicami podejmują w swoim życiu lepsze wybory żywieniowe. Mianowicie sięgają po zdrowsze produkty, a także są mniej skłonne do sięgania po alkohol, papierosy i narkotyki.

Postaw na Family Pack od Fit Kalorie. Nasi dietetycy dbają o to, by posiłki zawierały wszystkie niezbędne składniki do funkcjonowania organizmu. Zamów dzień próbny TUTAJ i przekonaj się, czy to wygodna opcja dla Ciebie.

Image
Image

Autorka tekstu: mgr Klaudia Kubrak

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Pasjonatka zdrowego stylu życia. Propagatorka dobrej relacji z jedzeniem. Pragnie udowodnić, że dieta to nie szereg wyrzeczeń, a smaczna droga do lepszego samopoczucia.