Przedłużamy promocję! -15% na wszystkie pakiety z kodem BEAUTY 🌸
00
dni
:
05
godz.
:
02
min.
:
54
sek.
ZDROWIE | 10 maja 2024

Zachowaj promienną skórę – wpływ prawidłowego nawodnienia

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadchodzi czas intensywnego słońca i wysokich temperatur. W tej gorącej porze roku ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponieważ ma to ogromny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na kondycję skóry. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego prawidłowe nawodnienie jest tak istotne dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry.

FIT KALORIE BLOG (WYRÓŻNIAJĄCY) 2024 05 09T164302.086

Wpływ prawidłowego nawodnienia

Nawodnienie a zdrowie skóry

Skóra to największy organ naszego ciała, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i uwagi, szczególnie w okresie letnim. Nawodnienie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu elastyczności, jędrności i zdrowego wyglądu skóry. Gdy organizm jest dobrze nawodniony, skóra wygląda promiennie, ma zdrowszy koloryt. Jest także bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia środowiska.

Wpływ nawodnienia na kondycję skóry

Brak odpowiedniego nawodnienia może prowadzić do szeregu problemów skórnych. Są to m.in. suchość, łuszczenie się, podrażnienia czy nawet przedwczesne starzenie się skóry. Woda odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wilgoci i utracie elastyczności. 

Co więcej, niedostatecznie nawodniona skóra zareaguje zwiększonym wydzielaniem łoju. W konsekwencji zapychaniem porów i powstawaniem, bądź nasileniem, zmian skórnych. Dlatego też picie odpowiedniej ilości wody jest kluczowym elementem w pielęgnacji skóry, zwłaszcza w okresie letnim, gdy nasz organizm potrzebuje więcej płynów niż zwykle.

Pamiętaj, że uczucie pragnienia i suchość w ustach mogą już oznaczać odwodnienie. Dlatego staraj się zachować regularność w piciu wody.

Jak prawidłowo nawilżyć skórę? 

Oprócz regularnego spożywania wody, istotne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, które wspomagają naturalny proces nawodnienia skóry. Kremy, balsamy i serum zawierające składniki takie jak kwas hialuronowy, gliceryna czy witamina E pomagają zatrzymać wodę w skórze. Zapewniają jej długotrwałe nawilżenie i ochronę przed utratą wilgoci. 

Niezwykle istotne jest również stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego zaraz po nawilżeniu skóry warto sięgnąć po krem z filtrem SPF, aby dodatkowo chronić ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Podsumowanie

W nadchodzącym lecie pamiętaj więc o odpowiednim nawodnieniu organizmu, które ma kluczowe znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia, ale także dla kondycji skóry. Dbając o regularne spożywanie wody i stosując odpowiednie kosmetyki nawilżające, możesz cieszyć się piękną, promienną skórą przez cały okres letnich przygód. 

Mam nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny i inspirujący! Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, napisz do mnie tutaj KLIK

Image
Image

Autorka tekstu: mgr Klaudia Kubrak

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Pasjonatka zdrowego stylu życia. Propagatorka dobrej relacji z jedzeniem. Pragnie udowodnić, że dieta to nie szereg wyrzeczeń, a smaczna droga do lepszego samopoczucia.